Mroczna historia Hollywood

Cena: 42,95 zł

darmowa dostawa, wysyłka gratis

Dostępność: Brak w magazynie!

AM_9788327415509

Dodaj do listy życzeń

Hollywood liczy sobie sto lat i jest największym centrum przemysłu finansowego na świecie, a jego filmy podziwiane są dosłownie wszędzie. Ale dramaty rozgrywające się na ekranie często mają swoje dużo mroczniejsze odpowiedniki za kulisami produkcji.
SKANDALE
Historia Hollywood pełna jest skandalicznych afer miłosnych, przypadków przedawkowania narkotyków, niewyjaśnionych zgonów, a nawet morderstw: od Grubaska Arbuckle'a i Charliego Chaplina po Errola Flynna, od lany Turner i Ingrid Bergman po Romana Polańskiego.
GWIAZDY
Hollywood potrafi tworzyć gwiazdy, czasami jest w stanie je kontrolować, ale najczęściej chroni je przed nimi samymi i przed publicznością. Jak naprawdę wyglądało prawdziwe życie prywatne Judy Garland, Marilyn Monroe, Clarka Gable'a, Franka Sinatry i Toma Cruise'a?
KORUPCJA
Czy wytwórnie filmowe naprawdę miały w kieszeni policję i prasę? Jak mafia zdołała przeniknąć do związków zawodowych i wymuszać haracze od wytwórni? I dlaczego Hollywood tak łatwo popadło w paranoję antykomunistycznych polowań na czarownice?
Rodzaj oprawytwarda
Liczba stron224
Opakowanie
Format21x27 cm
Wiek
Wymiary
Liczba elementów

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

POWIĄZANE PRODUKTY