Encyklopedia Kina pod red.Tadeusza Lubelskiego

Cena: 168,95 zł

darmowa dostawa, wysyłka gratis

Dostępność: Brak w magazynie!

AM_9788375531008

Dodaj do listy życzeń


Nowe, superaktualne wydanie cieszącej się ogromną popularnością ,,Encyklopedii kina". Jedno z nielicznych na świecie obszernych i kompleksowych opracowań tematu, monumentalne dzieło kilkudziesięciu polskich filmoznawców i badaczy kultury. Na 1104 stronach zamieszczono: 5250 haseł osobowych i rzeczowych uwzględniających m.in. sylwetki ponad 2000 reżyserów, ponad 2000 aktorów i 675 sylwetek innych twórców filmu, 520 kierunków, rzeczy, pojęć i zjawisk filmowych, 63 monografie kinematografii narodowych oraz 2300 ilustracji i tabel. Encyklopedia nie skupia się wyłącznie na dokonaniach anglosaskich, stanowi bogate źródło wiedzy o kinie polskim, a także europejskim, azjatyckim i afrykańskim. Otrzymała niezwykle staranną oprawę, jest bogato ilustrowana.
Przystępność opracowania i przejrzysty język czynią leksykon użytecznym zarówno dla osób profesjonalnie zajmujących się kinem, jak i miłośników filmu.
W dobie Internetu Encyklopedia kina pod redakcją Tadeusza Lubelskiego jest zjawiskiem, które daje poczucie korzystania z czegoś luksusowego i ekskluzywnego. Pozwala ,,dotknąć" historii kina, ,,zanurzyć się" w jej wszystkich aspektach. Wraz z kolejnymi stronami tej świetnej książki otwierają się skojarzenia, konteksty i nowe tropy dla dalszych poszukiwań, porównań i wspomnień. To jak wielki rodzinny album, tyle, że rodziny filmowej. Żadna strona internetowa tego nie zastąpi.
Grażyna Torbicka

Po raz pierwszy sięgnęłam po tę Encyklopedię, żeby sprawdzić, czy znalazła się w niej moja osoba. Znalazła się! A więc pokochałam tę książkę. A mówiąc serio i poważnie, dla każdego, kto kocha kino, ma niezwykłą wartość, ponieważ przybliża sylwetki artystów tworzących tę sztukę. Jest też źródłem wiadomości o historii X Muzy, która w naszym życiu zajmuje miejsce szczególne.
Anna Polony

Trzeba takiego mistrza jak Tadeusz Lubelski, żeby pod jego kierunkiem powstała książka zarówno dla ludzi, którzy profesjonalnie zajmują się kinem, jak i zwykłych odbiorców filmów. W tej książce są opisane wszystkie zjawiska dotyczące kina światowego i polskiego. Trudno by było znaleźć czegoś, czego w tej Encyklopedii nie ma. Wielkim walorem tej publikacji jest też to, że napisana jest językiem przejrzystym, klarownym, a tekst ubarwiają bardzo ciekawe anegdoty.
Iwona Schymalla

Bardzo chwalebne jest, że ukazało się tak wspaniałe dzieło, jakim jest ,,Encyklopedia Kina", nakładem pracy wielu ludzi, zespołu wybitnych specjalistów. To wydawnictwo jest bardzo potrzebne na rynku, gdyż mogą z niego skorzystać zarówno twórcy kultury i sztuki, jak i widzowie, ludzie zainteresowani historią kina i filmem.
Jerzy Trela

W powodzi różnych encyklopedii kina, ta która ukazała się nakładem Białego Kruka pod redakcją prof. Lubelskiego, wyróżnia się zarówno jakością zamieszczonych haseł, jak i świetnym doborem ilustracji. Polecam tym, którzy naprawdę lubią kino.
Krzysztof Zanussi

Opakowanie
Format
Liczba elementów
Rodzaj oprawy
Liczba stron0
Wiek
Wymiary

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

POWIĄZANE PRODUKTY