Siła charakteru.O sensie i wartości długiego życia

Cena: 39,95 zł

darmowa dostawa, wysyłka gratis

Dostępność: Brak w magazynie!

AM_9788380874725

Dodaj do listy życzeń

Oto książka, która przynosi pociechę i ukojenie wszystkim tym, którzy boją się zestarzeć. Napisana z niezwykłą delikatnością i wyczuciem, obdarza nas mnóstwem głębokich, oświecających wglądów i refleksji.
Los Angeles Times
W swoim wielkim bestsellerze,Kod duszy, James Hillman ukazał w cudowny sposób centralną rolę i znaczenie, jaką w naszym duchowym i emocjonalnym życiu w dzieciństwie i młodości, odgrywa nasz charakter i osobowość. Tym razem, w tej oto wspaniałej książce, [74-letni] Hillman uzupełnia swoją analizę ludzkiego charakteru o niezwykle głębokie i rewolucyjnie odkrywczerefleksje odnoszące się do drugiej połowy życia człowieka.
Aby w pełni się wykształcić i rozwinąć, charakter potrzebuje wielu dodatkowych lat stwierdza Hillman Ostatnie lata naszego życia stanowią potwierdzenie i spełnienie naszego charakteru. Nagromadzenie wielu różnych doświadczeń nie osłabia ani nie przytępia naszego ja lecz przyczynia się do skoncentrowania esencji naszej istoty, ujawnienia, ukazania w jaśniejszym świetle naszej indywidualnej tajemnicy oraz unikalnej świadomości życia. Hillman prezentuje nam i objaśnia archetypy i mity, które rządzą procesem urealniania się i utwierdzania naszego ja w końcowych latach naszego życia.
W książceSiła charakteruHillman zabiera nas w fascynującą i niezwykle wzbogacającą wewnętrznie podróż przeztrzy etapy starzenia się człowiekatrwanie, czyli pogłębienie istnienia, jakie następuje wraz z wieloma przeżytymi latami;odchodzenieczyli przygotowywanie się do odejścia orazpozostawianie za sobąi jednocześnie po sobie czyli wyjątkowa spuścizna, jaką przekazujemy tym, którzy przychodzą po nas. Po drodze zapoznajemy się ze znaczeniem oraz często ukrytymi zaletami następujących w nas w miarę starzenia się fizycznych i emocjonalnych zmian, takimi jak osłabienie i utrata pamięci, zaburzenia dawnego rytmu snu i czuwania czy tajemnicze rozbudzanie się i intensyfikowanie wyobraźni erotycznej.
Pełna ponadczasowej życiowej mądrości, przesycona wglądami Hillmana uzyskanymi pod wpływem lektury wielkich tekstów filozoficznych, poetyckich i religijnych, napisana w wyjątkowo jasny i przejrzysty sposób,Siła charakterujest książką, która, potwierdzając wartość długiego życia, może zmienić nastawienie do jego przeżywania każdego, kto ją przeczyta.
James Hillman(19212011) amerykański psycholog, jeden z najwybitniejszych współczesnych myślicieli, uczeń C.G. Junga, dyrektor programowy Instytutu C.G. Junga w Zurychu uważany za najoryginalniejszego heretyka szkoły jungowskiej, twórca tzw. psychologii archetypowej; wykładał na Yale University, Syracuse University, University of Chicago i University of Dallas (na którym był współzałożycielem Dallas Institute for the Humanities and Culture); autor ponad dwudziestu książek.
Format15,8x23,3x2,5 cm
Rodzaj oprawytwarda
Liczba stron290
Wymiary

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

POWIĄZANE PRODUKTY