Vademecum terapeuty poznawczego

Cena: 56,95 zł

darmowa dostawa, wysyłka gratis

Dostępność: Brak w magazynie!

AM_9788323337751

Dodaj do listy życzeń

Na bezprecedensową popularność terapii poznawczo-behawioralnej złożyło się kilka czynników, spośród których należy wymienić: zorientowanie na cel, skuteczność, przystępność metod leczenia oraz krótkoterminowość. Inną jej zaletą jest jasna struktura sesji terapeutycznych, przejrzystość procedur i wymóg sprawdzalności. Podkreślanie udziału pacjenta w procesie terapeutycznym ? począwszy od sformułowania problemu, a skończywszy na wyborze metod i technik ? jest wyrazem jego emancypacji oraz poczucia współodpowiedzialności za proces leczenia.
Ze Wstępu
Vademecum terapeuty poznawczego jest praktycznym poradnikiem przystępnie przedstawiającym główne założenia i zasady działania terapii poznawczej. Może służyć jako repetytorium dla początkujących terapeutów poznawczych, a dla studentów psychologii lub terapeutów innych kierunków jako wprowadzenie w teorię i praktykę tej formy leczenia. Oprócz rozważań teoretycznych Czytelnik znajdzie zwięzły opis pracy terapeuty ? od zgłoszenia się pacjenta na terapię aż do zakończenia leczenia. Autor omawia również takie tematy jak współpraca terapeutyczna, zagadnienia etyczne czy problem tajemnicy zawodowej. Liczne komentarze i przykłady zaczerpnięte z praktyki klinicznej mogą się okazać pożyteczne nie tylko dla początkujących terapeutów poznawczych.
Jacek Kubitsky jest absolwentem uniwersytetów w Sztokholmie i Uppsali. Odbył także czteroletnią specjalizację w Norweskim Instytucie Psychoanalitycznym w Oslo, gdzie uzyskał dyplom psychoanalityka (IPA). Przez 40 lat pracował w szpitalach i przychodniach psychiatrycznych Sztokholmu. Po przejściu na emeryturę pracuje jako prywatnie praktykujący psychoterapeuta. Autor m.in. Vademecum psychoterapeuty, Vademecum terapeuty rodzinnego, Psychologii migracji i Dziennika skandynawskiego.
Format15,5x23 cm
Rodzaj oprawybroszurowa
Liczba stron240
Wymiary

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

POWIĄZANE PRODUKTY