Kwiaty cięte uprawiane pod osłonami

Cena: 43,95 zł

darmowa dostawa, wysyłka gratis

Dostępność: Brak w magazynie!

AM_9788309018261

Dodaj do listy życzeń

Można się z niej dowiedzieć, między innymi, o wprowadzanych technologiach, obniżających wysokie koszty produkcji, a także o nowych rodzajach i gatunkach roślin, uprawianych na kwiat cięty, jak np. czosnki, dziurawce, nawłocie, słoneczniki, tojady, ostróźki, molucelle.
Rośliny ozdobne są najbardziej dynamicznie rozwijającym się działem ogrodnictwa i całego rolnictwa w Polsce. Kwiaciarze gospodarują obecnie na powierzchni nieprzekraczającej 0,05% uprawianych gruntów, ale zbierają plony wartości 20% całej krajowej produkcji roślinnej. Produkcja kwiaciarska pod osłonami zajmuje powierzchnię 850 ha, co daje nam siódmą pozycję wśród państw Unii Europejskiej. W szklarniach i tunelach foliowych dominują uprawy na kwiat cięty (65%). Pierwsze miejsce zajmują róże, następnie chryzantemy, gerbery, tulipany, anturium, frezje, goździki i lilie.
Rocznie produkujemy 1,5 miliarda kwiatów ciętych, może nawet nieco więcej, ale to nie pokrywa w pełni naszych potrzeb rynkowych. Jeszcze sporo kwiatów importujemy, głównie z Holandii (około 150 milionów), m.in. róże, chryzantemy, goździki i storczyki.
Ostatnio jednak produkcja kwiatów wyraźnie w Polsce wzrasta, a import maleje. Wprowadzamy nowe technologie obniżające wysokie koszty produkcji oraz nowe rodzaje i gatunki roślin ozdobnych uprawianych na kwiat cięty: czosnki, dziurawce, nawłocie, słoneczniki, to-jady, ostróżki i molucelle.
W tym roku mija 21 lat od ukazania się w księgarniach pracy zbiorowej pt. Kwiaty cięte uprawiane pod szkłem i folią", wydanej w Warszawie przez Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne. Nakład książki był bardzo duży - 100 000 egzemplarzy. Szybko jednak został wyczerpany i sześć lat później trzeba było powiększyć nakład o 20 000 egzemplarzy drugiego wydania.
Dzisiaj oddajemy w ręce czytelników książkę o nieco innym tytule, ale o bardzo zbliżonym charakterze Kwiaty cięte uprawiane pod osłonami", napisaną przez pracowników naukowych Katedry Roślin Ozdobnych i Katedry Metod Ochrony Roślin Akademii Rolniczej w Poznaniu.
Format14,3x20,5 cm
Rodzaj oprawybroszurowa
Liczba stron336
Wymiary

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

POWIĄZANE PRODUKTY