ABC cięcia drzew i krzewów

Cena: 34,95 zł

darmowa dostawa, wysyłka gratis

Dostępność: Brak w magazynie!

AM_9788371758249

Dodaj do listy życzeń

Pielęgnacja drzew i krzewów nie może obyć się bez cięcia, które jest niezbędne w każdym wieku: ma zapewnić przyjęcie się posadzonej rośliny, właściwe jej uformowanie, obfite kwitnienie i owoco­wanie, a wreszcie odmłodzenie. Osiągnięcie wymienionych celów nie wymaga interwencji corocznej, jednakże musi być ona powtarzana regularnie, czasem co trzy, pięć lub dziesięć lat. W przeciwnym wypadku drzewa i krzewy sprawiają wrażenie bezładu, szybko zajmują zbyt wiele miejsca i przestają owocować. Pozostawione suche gałęzie są "słabymi punktami", atakowanymi przez czynniki chorobotwórcze i szkodniki. Usuwanie suszu jest więc zabiegiem higienicznym, zapewniającym zdrowie drzewom i krzewom.

Prowadząc Czytelnika od gatunku do gatunku, ilustrujemy każdą czynność. Dzięki temu może on usunąć to, co trzeba, we właściwym miejscu i w najodpowiedniejszym momencie. Celem tego szczegółowego poradnika jest uprzystępnienie każdemu sztuki cięcia nawet drzew owocowych.

Dodaliśmy również kilka opisów szczepienia - najczęściej stosowanego sposobu rozmnażania drzew owocowych, rzadziej ozdobnych - kierując się tą samą zasadą dokładnego ilustrowania kolejnych czynności. Uwzględniliśmy tylko najłatwiejsze metody szczepienia, zapewniające sukces początkującym.

Przy każdym gatunku podajemy krótko jego wymagania co do stanowiska i gleby, pokrój, wysokość, rodzaj ulistnienia (opadające lub nieopadające na zimę) oraz porę kwitnienia i owocowania.

Wszystkie drzewa i krzewy wymagają regularnego cięcia, które zapewnia im żywotność, obfite kwitnienie i owocowanie.

Liczne rady dotyczą ograniczania rozwoju drzew w małym ogródku, cięcia żywopłotów, prześwietlania lub odmładzania starych drzew.

Mamy nadzieję, że książka ta stanie się niezbędną pomocą dla ogrodników amatorów i debiutantów.

Format20x24,5 cm
Rodzaj oprawytwarda
Liczba stron240
Wymiary

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

POWIĄZANE PRODUKTY