Nie strach się bać

Cena: 35,95 zł

darmowa dostawa, wysyłka gratis

Dostępność: Brak w magazynie!

AM_9788393901975

Dodaj do listy życzeń

Potwory pod łóżkiem, pierwszy dzień w nowej szkole, udział w zawodach sportowych wszystko to może wywoływać u dziecka lęki, obawy, niepokoje. Bezradni rodzice nie wiedzą, jak pomóc przestraszonemu dziecku zacząć odczuwać nieskrępowaną radość dzieciństwa.
Gdzieś w głębi swojej istoty każdy lęk obraca się wokół rzeczy ważnych, na przykład opuszczenia albo bezpieczeństwa. Wydaje się banalny tylko dlatego, że dziecko nie potrafi ująć swoich najgłębszych uczuć słowami. Bywa też, że lęki przechodzą jak pałeczka w sztafecie z ojca na syna, z matki na córkę.
Lawrence J. Cohen przedstawia specjalny zestaw mądrych i skutecznych strategii na oswajanie lęków, które łączą radosną zabawę z głębokim zrozumieniem dla emocji dziecka, miłością, empatią i akceptacją.
Czytając Nie strach się bać:
- nauczysz się zadawać Pytanie drugiego kurczaka,
- sprawdzisz, jak działa System Bezpieczeństwa twojego dziecka,
- pozbędziesz się myślenia A co, jeśli....
Autor kładzie nacisk na ogromną wagę bliskiej relacji z dziećmi, która pozwala łagodnie pomóc lękliwemu dziecku przeciwstawić się strachom i zacząć cieszyć się życiem pełnym radości z odkrywania nieznanych obszarów. Pokazuje, jak dzięki mądremu rodzicielstwu zapewnić dziecku mocne poczucie bezpieczeństwa, aby nabrało odwagi do zmierzenia się ze swoim lękiem.

Lawrence J. Cohen jest doktorem psychologii specjalizującym się w terapii dzieci i rodzin poprzez zabawę, autorem Rodzicielstwa przez zabawę i współautorem Siłowanek. Prowadzi warsztaty z rodzicielstwa przez zabawę dla rodziców, nauczycieli i osób zawodowo stykających się z dziećmi.
Format0x0 cm
Rodzaj oprawybroszurowa
Liczba stron300
Wymiary

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

POWIĄZANE PRODUKTY