Klocki EDU z literami

Cena: 119,95 zł

darmowa dostawa, wysyłka gratis

Dostępność: Brak w magazynie!

AM_5900238764772

Dodaj do listy życzeń

Klocki EDU, czyli klocki z literami, przeznaczone są do nauki alfabetu i pierwszych prób czytania. Mogą służyć także jako zwykłe klocki do zabawy, np. chwytania i ćwiczenia ręki, budowania różnych brył i konstrukcji, przeliczania. Jak wszystkie klocki, także i te sprawdzą się we wszelkich zabawach konstrukcyjnych i budowaniu przeróżnych budowli.
Klocki wykonane w całości z polskiego drewna. Różnią się od innych klocków z literami tym, że oparte są na alfabecie polskim, czyli zawierają wszystkie znaki naszego alfabetu, w tym także zmiękczenia, dwuznaki i samogłoski nosowe. Zawierają także znaki interpunkcyjne, co pozwala na tworzenie pełnych zdań.
Klocki EDU wyróżniają się również tym, że większość znajdujących się na nich liter to litery małe - takie, z jakimi mamy do czynienia przy dowolnym standardowym tekście. Zestaw zawiera także pewną ilość liter dużych tak, aby układając zdania lub nazwy własne, można było robić to zgodnie z zasadami ortografii.
Samogłoski zaznaczono kolorem czerwonym, a spółgłoski niebieskim.
Oprócz klocków zestaw zawiera instrukcję, w której znaleźć można przykłady możliwych zastosowań oraz komplet kart z obrazkami i cyframi, które mogą posłużyć do nazywania i podpisywania lub tworzenia własnych opowieści.
Autorką pomysłu klocków jest Maria Trojanowicz-Kasprzak, filolog polski, pedagog przedszkolny, prekursorka i propagatorka metody czytania globalnego.
Klocki EDU to:
- 24 drewniane sześcienne klocki z literami
- zestaw 16 kart z obrazkami i cyframi
- poradnik
Opakowaniepudełko
Wymiary16x25 cm

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię