Zapiski z Rakki. Ucieczka z Państwa Islamskiego

Cena: 64,37 zł

darmowa dostawa, wysyłka gratis

Dostępność: Brak w magazynie!

AM_

Dodaj do listy życzeń

Książka przesyłana szyfrowanymi SMS-ami z okupowanego przez Państwo Islamskie miasta
Od chwili, kiedy Daisz rozpoczęło okupację Rakki, stała się ona jednym z najbardziej izolowanych i zastraszonych miast na świecie.
Zakazano tam sprzedaży odbiorników telewizyjnych, karalne stało się noszenie spodni o nieprawidłowej długości, a korzystanie z telefonów komórkowych uznano za niewybaczalne przestępstwo.
Odcięto dostęp do miasta dziennikarzom, a za kontakt z przedstawicielami zachodnich mediów groziło ścięcie.
Mimo wszystkich tych ograniczeń po kilku miesiącach stresujących i przerywanych rozmów telewizja BBC zdołała skontaktować się z niewielką grupą aktywistów, Asz-Szarkijja 24. Jeden z jej członków, narażając się na wielkie ryzyko, zgodził się opisać swoje osobiste doświadczenia z tego okresu.
Widząc bestialskie mordy, których ofiarami padli jego przyjaciele i krewni, i będąc świadkiem całkowitego rozkładu życia społecznego i lokalnej gospodarki, Samir walczy z Państwem Islamskim w jedyny możliwy dla niego sposób: przekazując światu, co dzieje się z jego ukochanym miastem.
Przeczytajcie opowieść Samira.
Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którym nie jest obojętny dramat w Syrii.
John Humphrys
Niezwykła książka Przez wzgląd na Autora i wszystkich, którzy zginęli w jego kraju, powinniśmy przeczytać jego Zapiski opis okrucieństw Daiszu i tragedii wojny domowej w Syrii.
Hilary Benn
Przejmująca lekcja odwagi i humanizmu w świecie brutalności i ignorancji.
Mishal Husain
Spokojny głos Samira staje się krzykiem, krzykiem sprzeciwu. Jego wyjątkowa wyważona relacja o przerażających rzeczach i przerażających czasach to brzmienie cywilizacji. () Inspirująca książka. Wyraźne przesłanie do każdego z nas, byśmy nigdy się nie poddawali.
Michael Palin
Czułam się, jakbym chodziła z Samirem ulicami Rakki, z sercem łomoczącym ze strachu. Skończyłam czytać tę książkę ze łzami w oczach i czekam na wieści o dalszych losach tego młodego odważnego mężczyzny
Emma Jane Kirby, autorka Optyka z Lampedusy
Format13,5x20,5 cm
Rodzaj oprawytwarda
Liczba stron110
Wymiary

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

POWIĄZANE PRODUKTY