Troyes (edycja polska) REBEL

Cena: 64,37 zł

darmowa dostawa, wysyłka gratis

Dostępność: Brak w magazynie!

AM_

Dodaj do listy życzeń

Akcja gry toczy się w tytułowym Troyes - średniowiecznym mieście położonym nad Sekwaną w Szampanii.
To oryginalna gra strategiczna, w której uczestnicy wcielają się w zamożne rodziny zaangażowane w rozwój tego francuskiego miasta.
Używając swych wpływów, staramy się oddziaływać na trzy główne dziedziny związane z funkcjonowaniem Troyes: wojskową, religijną i cywilną. Obsadzając pionki w lokacjach określonego typu, otrzymujemy pule kości w różnych kolorach. Obrazują one siłę roboczą oferowaną przez mieszkańców miasta, którą możemy spożytkować na rozmaite sposoby: w handlu, przy budowie katedry, czy też przy zwalczaniu rozmaitych wydarzeń, z którymi boryka się miasto.
Celem rywalizacji jest podjęcie takich działań, które przyniosą nam największą sławę w mieście, obrazowaną przez zgromadzone punkty zwycięstwa.
Unikalność każdej rozgrywki gwarantują:
ukryte role poszczególnych graczy, które informują, za co się zbiera punkty na koniec rozgrywki;
losowe wykładanie kart akcji, które się ujawnia w trzech pierwszych turach;
losowy dobór wspólnych wrogów, z którymi trzeba się zmierzyć przez rozpoczęciem normalnej tury.
Z jednej strony obecność kostek zapewnia element losowy, ale z drugiej zostały one tak wplecione w mechanikę gry, że "Troyes" nadal pozostaje grą strategiczną, w której najważniejsze jest planowanie. Gra zachowuje przy tym ogromną regrywalność. To wszystko, z doskonale zaprojektowanym skalowaniem i oryginalnością mechaniki sprawia, że Troyes to gra, która od lat podbija serca graczy.
Opakowaniepudełko
Wiek12+
Wymiary

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

POWIĄZANE PRODUKTY