Grand Austria Hotel (edycja polska) LACERTA

Cena: 64,37 zł

darmowa dostawa, wysyłka gratis

Dostępność: Brak w magazynie!

AM_

Dodaj do listy życzeń

W samym sercu Wiednia niezliczona ilość kawiarni walczy o swoich klientów. Ich nowym źródłem dochodu staje się zapewnianie noclegu swoim gościom, co stanowi nie lada okazję do przeistoczenia małej kawiarenki w pełnoprawny hotel.
To prawdziwa historia powstania jedynego Grand Austria Hotel!
W Grand Austria Hotel naszym zadaniem będzie spełniać życzenia klientów. Rzucamy kostkami przydzielamy je do odpowiednich akcji, które posłużą nam do realizacji zadań. To dzięki nim zatrudniamy nowych pracowników, czy też przygotowujemy dania i pokoje. Zawsze jednak będziemy mieć wrażenie, że nie każdego gościa jesteśmy w stanie zadowolić!
Za projekt odpowiadają Simone Luciani - w Polsce znany z bardzo popularnej gry Tzolkin oraz Virginio Gigli, a grafiki nieprzypadkowo przypominają szatę graficzną Agricoli, czy Orleans, gdyż wyszły spod ręki Klemensa Franza!
Na czym to polega?
Na początku rozgrywki każdy z graczy musi zaopatrzyć się w sześciu pracowników hotelu.
Dobiera - niezmiernie istotny dla dalszego przebiegu rozgrywki, ponieważ zatrudnieni pracownicy mogą wspomagać niektóre akcje w grze, dostarczać zasobów, a nawet stanowić dodatkowe źródło punktów na zakończenie - zestaw 6 kart.
Cała rozgrywka trwa siedem rund, podczas których rzucane kości będą określały dostępne akcje:
dobranie dań i napojów,
przygotowanie pokoi,
wzmocnienie swojej pozycji na torze Cesarza lub dobranie pieniędzy,
zagranie karty personelu,
płatna akcja pozwalająca wykonać dowolną akcję.
Kości określają nie tylko jaka, ale również ile razy dana akcja może być wykonana.
W swoim hotelu mamy miejsce dla trzech nowych gości, którzy zaczynają pobyt od wizyty w restauracji. Każdy gość ma pewne oczekiwania kulinarne. Jeśli zostaną spełnione i mamy gotowy odpowiedni kolor pokoju, gośc trafi do niego i da nam dodatkową akcję.
Na jedną partię gry losujemy trzy unikalne karty polityki i trzy żetony Cesarza, które wprowadzają dodatkową, jedyną w swoim rodzaju kombinację zasad gry.
Za co pokochasz tę grę?
Grand Austria Hotel to bardzo klimatyczna eurogra - we wczuciu się w nastrój pomaga dobrze napisana instrukcja, uatrakcyjniona wstawkami od niezwykle uprzejmego kelnera, którego widzimy już na froncie pudełka.
Zawartość jest bogata, a wykonanie bardzo solidne. Uwagę przykuwają liczne żetony na grubym kartonie oraz karty gości. Na kartach prócz przedstawicieli rozmaitych zawodów, znajdziemy również mnóstwo nawiązań do świata planszówkowego - pan E. Gizia czy Bruder Uwe z pewnością wywołają uśmiech u osób obeznanych w temacie gier planszowych.
Grand Austria Hotel w odpowiednich proporcjach łączy konieczność taktycznego reagowania z realizacją dalekosiężnych osiągnięć. Daje graczom tyle możliwości, że trzeba lekko pogłówkować, ale zarazem nie ma konieczności podążania jedyną sensowną ścieżką.
Gra otrzymała następujące honory i wyróżnienia:
Nominacja - 2016 International Gamers Award - General Strategy: Multi-player
Nominacja - 2015 Meeples' Choice
Nominacja - 2015 Golden Geek Best Strategy Board Game

Opakowaniepudełko
Wiek12+
Wymiary23x32x8 cm

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię