Namiestnik GFP

Cena: 64,37 zł

darmowa dostawa, wysyłka gratis

Dostępność: Brak w magazynie!

AM_

Dodaj do listy życzeń

Namiestnik to wyjątkowa gra karciana z systemem piramidy, której akcja dzieje się w legendarnym rosyjskim świecie dark fantasy Berserk, gdzie brutalne wojny i krwawe intrygi są chlebem powszednim, a bohaterów tworzą bezwzględność i żądza władzy. Jest to gra planszowa przeznaczona dla 1-4 graczy w wieku powyżej 12 lat. W walce o panowanie nad krainą znaną jako Laar, gracze rekrutują zastępy najemników, od generałów po włóczęgów oraz uchwalają prawa rządzące państwem. Wraz z postępem gry gracze budują własną piramidę władzy, rozwijając w ten sposób potęgę militarną i magiczną, zwiększając swoje wpływy i pozyskując kamienie szlachetne, które pozwolą na dalszą rozbudowę imperium. Gracz z największą ilością punktów władzy na koniec gry zostaje zwycięzcą i władcą całego Laaru! Namiestnik oparty jest na unikatowym systemie pięciopoziomowej piramidy, którą tworzymy z kart najemników jeden wybór wpływa na następny, a profity danej karty zależą od jej miejsca w całym układzie królestwa. Do dyspozycji graczy oddane zostają także karty praw, zwoje magii i punkty chwały, które można sprytnie zagrywać, aby popsuć szyki innym uczestnikom rozgrywki lub zaplanować dalekosiężną strategię. O karty najemników gracze licytują się na początku każdej tury, używając do tego kamieni szlachetnych, które zgromadzili w skarbcu, a które służą także do aktywacji umiejętności i efektów kart układanych w piramidzie. Gra wymaga dobrego planowania własnych posunięć i umiejętności zarządzania posiadanymi zasobami tak aby szybko osiągać własne cele i nie pozwolić na to innym graczom.
Zawartość gry:
- 60 kart postaci
- 20 kart praw
- 4 karty aukcji
- 64 kamienie szlachetne (po 16 w każdym z następujących kolorów: niebieskim, czerwonym, zielonym i żółtym) 33 dwustronne żetony magii/nauki
- 17 dwustronnych żetonów ataku/obrony
- 54 żetony władzy o różnych nominałach (8 żetonów wartych 2, 3, 10 i 12 punktów; 4 żetony warte 4, 5, 7, 8 i 15 punktów; 2 żetony warte 6 punktów)
- 24 żetony premii za magię (20 dwustronnych żetonów o wartości +2/+3; 4 żetony o wartości +5)
- 12 żetonów premii za kolor (2 o wartości +2 i 1 o wartości +4, w każdym z czterech kolorów: niebieskim, czerwonym, zielonym i żółtym)
- 4 zasłonki gracza
- zbiór zasad
Opakowaniepudełko
Wiek12+
Wymiary25x25x6 cm

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

POWIĄZANE PRODUKTY